Ozzy - Era Pop Art Helya Ridge

Narozen 10.11.2009

A protože nám byl jeden zrzoun málo, tak jsme si přivezli z chovatelské stanice Helya Ridge Ozzyho.

 

Abych navázala na povídání o Kubovi.. Kuba se měsíc od měsíce lepšil, fyzicky i psychicky prospíval. Absolvovali jsme s ním i pár výstav , kde rozhodčí psali super posudky dokud nedošlo na tlapky. Volné lokty, prošláplá tlapka..a posudek většinou VD. Tak dlouho jsme to dokola řešili a mluvili o tom jaká je to škoda, že to není pes moc na vystavování až nám jednou Kamila povídá : Hele Jana Helešicová má zrovna štěňátka, pojeďme se tam podívat. Vezmeme Einsteina pomazlit štěňátka a uvidíte. Jak řekli, tak udělali. Jeli jsme zase na výlet na Moravu. A zase jsme si odtamtud přivezli štěně. :-) Tentokrát ovšem od skvělých lidí, krásného socializovaného pejska. Poňufali jsme štěňátka, která ještě zůstala v  Helya Ridge, sepsali jsme potřebné dokumenty a fičeli zpět k domovu. Podotýkám, že nebýt toho, že Kamila se za nás zaručila a Janě řekla, že nás zná, že máme už jednoho zrzka doma, tak bychom si odtamtud štěně neodvezli. Protože, jsme neprojevili zájem před ani po narození štěňátek, chovatelé nás neznali a takovým lidem se štěně z Helya Ridge normálně nemá šanci dostat do rukou. 

Cestou domů jsme vymýšleli jméno..Logické by bylo jméno Art, ale tohle jméno jsem už před lety vymyslela pejskovi, který s námi bydlí v jednom domě. Padala různé návrhy... Emil, Enzo, Eda...a pod... Pak jsme si řekli, že to nemusí být od E.... No vypadlo toho z nás chytrých hlaviček spoustu...Ale než jsme dojeli domů, bylo rozhodnuto...to spící stvoření u mých nohou se jmenuje Ozzy alias OZZÁK. Později se ukázalo, že to byla velmi trefná volba... :-)

Ozzy je neutahatelný tvor a neskutečná vydra. Je jako když má špendlík v zadku. Neposedí, nepoleží, plave v každé "louži".  Demolition Man, Ferda Mravenec - práce všeho druhu. U nás doma zedničil, truhlařil, dost odčalounil sedačku, na zahradě vykopal spostu tunelů, přesadil mi několik kytek (některé do postele, tam je ochutnal a později vyzvracel tamtéž)... (viz. Ozzákovi lumpárny) Samozřejmě jsme si vyslechli poznámky o tom, že tomu psovi máme dát nažrat a on nám nebude porcovat sedačku...ale modří vědí.... :-)

Moc mu chutná pivo, ale jelikož je to Ozzák jak má být, tak jedině 12° :-)

 

 

Ozzákovy lumpárny.... :-)

A protože jsem slíbila, že se i zasmějete (zvláště ti škodolibý).. Tak povyprávím, něco o tom co takový nudící se ridgeback dokáže. 

 

Asi mu překážela záclona ve výhledu na zahradu tak si ji sundal...a z okna pak šmíroval dění na zahradě....na sedačce zakryté dekou je taky vidět, že na ní zrzek pracoval.... 

 

..taky mu vadilo, že roh zdi je zbytečně pravidelný, tak sežral omítku až na cihlu...no a sundal si ze stolu nějaký papíry...protože panička dopustila, aby se nudil.....

 

...a takhle řádil nudící se drobeček v ložnici... Vytahal z police doklady(včetně maturitního vysvědčení, oddacího listu a pod.) dal jim správnou podobu, tedy udělal z nich flitry... Trochu odestlal postel, prostěradlo to nepřežilo. Do toho schodil kytku...a po našem příchu domů nás zvesela vítal.... :-)